Pożyczki pod zastaw nieruchomości

Prywatne pożyczki pod zastaw nieruchomości zyskują sobie coraz więcej zwolenników, ze względu na szybkość i łatwość w uzyskaniu pożyczki prywatnej pod zastaw, bowiem bez trudu można łatwo i szybko taką pożyczkę uzyskać o ile tylko posiada się zabezpieczenie w formie nieruchomości. Procedura nie jest tak skomplikowana jak w przypadku kredytów bankowych, gdzie należy zebrać mnóstwo dokumentów, poczekać na wizytę rzeczoznawcy, odczekać na samą decyzję banku co do udzielenia kredytu a także należy spełnić szereg wymogów formalnych , często bardzo trudnych.

Alternatywą dla kredytów bankowych stały się i zyskują coraz większą popularność prywatne pożyczki pod zastaw nieruchomości, gdzie inwestor pożycza swoje wolne środki finansowe zabezpieczając się nieruchomością lub ruchomością. ( pożyczki pod zastaw działki, pożyczki pod zastaw mieszkania, pożyczki pod zastaw samochodu).Umowa prywatnej pożyczki pod zastaw jak każda umowa przenosząca własność czy zobowiązująca do przeniesienia własności zostaje sporządzona w formie aktu notarialnego. Notariusz taką umowę odczytuje, i jeśli strony zgadzają się na wymienione postanowienia dochodzi do podpisania umowy.

Każdy rozsądny człowiek pożyczając określoną kwotę środków finansowych chce się solidnie zabezpieczyć, aby w obecnych, trudnych czasach istniała pewność, że zobowiązanie zostanie należycie wykonane i tym samym świadczenie dłużnika spełnione.

Formy zabezpieczenia stosowane przez inwestorów są różne, jednakże jako najczęściej występujące stosuje się :

1)    wpis do księgi wieczystej w dziale IV tzw. hipoteka

2)    przewłaszczenie na zabezpieczenie

Pożyczki pod zastaw nieruchomości udzielane są nie tylko firmom i przedsiębiorcom na dofinansowanie ich bieżącej działalności, ale także osobom prywatnym jako oddłużenie w przypadku problemów finansowych.