Na czym polega skup nieruchomości?

Skup nieruchomości to określenie firm dokonujących w szybki sposób zakupu nieruchomości za gotówkę, gdzie udzielona zostaje fachowa pomoc prawna z zakresu nieruchomości dotycząca niezbędnej dokumentacji i przeprowadzanej procedury sprzedaży mieszkania.

Działające na rynku nieruchomości skupy są firmami zajmującymi się obrotem nieruchomościami lub pośrednikami zajmującymi się pośrednictwem w obrocie nieruchomościami między firmami skupującymi a klientami, którzy chcą zbyć nieruchomość.

Skupy nieruchomości jako legalnie działające firmy oferują swoim klientom- sprzedawcom mieszkań szybkie zrealizowanie transakcji oraz pomoc prawną przy ustalaniu formalnej strony transakcji. Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy na stronie skupu nieruchomości – www.grb-nieruchomosci.pl  i oczekiwać na kontakt pracownika firmy lub skontaktować się ze skupem nieruchomości wykonując telefon, gdzie od razu można otrzymać wstępną decyzję dotyczącą sprzedaży nieruchomości.

Nieruchomości w Warszawie w związku ze zwiększonym popytem na warszawskie mieszkania są nabywane przez skupy nieruchomości bardzo szybko, często nawet kolejnego dnia o ile umożliwione jest to ze względów formalnych.
Oferowane przez skupy nieruchomości ceny są średnimi, rynkowymi cenami mieszkań i innych nieruchomości na określonym rynku. Nieruchomości na potrzeby skupu są wyceniane za pomocą metody porównawczej, na podstawie danych sprzedażowych z określonego miasta z ostatnich kilku miesięcy.

Skupy nieruchomości oferują także zakup mieszkania zadłużonego, z obciążeniem hipotecznym lub komorniczym, czy także obciążonych prawem dożywocia lub służebności mieszkania. W przypadku mieszkań obciążonych prawem dożywocia lub służebnością mieszkania oferowane przez skupy nieruchomości ceny mieszkań i innych nieruchomości są nieco niższe z uwagi na nieuregulowany stan prawny.